Elbasan Arena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Stadiumi "Ruzhi Bizhuta")
Shko te: navigacion, kërko
Elbasan Arena Stadium

Elbasan Arena"Elbasan është stadiumi ku zhvillon ndeshjet KS Elbasan dhe Kombëtares Shqiptare. Është ndërtuar në vitin 1967. Stadiumi ndodhet në ekstremin lindor të Bulevardit “Qemal Stafa”. Kapaciteti i stadiumit është 12.800 vende.


Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]