Stampa:KUTIANepali

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kjo është kutiza për artikulli Nepali

नेपाल अधिराज्य
सङ्घीय लोकतान्त्रिक गणतन्त्र नेपाल
Sanghiya Loktāntrik Ganatantra Nepāl
Flag of Nepal.svg Emblema - KUTIANepali
Nepali Nepali
Moto Kombëtare: जननी जन्मभूमिष्च स्वर्गादपि गरियसि
(Nep.: E ëma dhe vendi amëtarë janë më të larta se mbretëria e begatisë)
Vendndodhja - KUTIANepali