Steelo Brim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Steelo Brim

Sterling "Steelo" Brim (lindi më 5 qershor 1988) është aktor, prezantues dhe personalitet televiziv amerikanë. Ai është i njohur për paraqitjen e tij në emisionin e MTV-së Ridiculousness.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Brim lindi dhe u rrit në Chicago, Illinois. Prindërit e tij janë priftërinj, dhe ai ka disa vëllezër dhe një motër.[1]

Në vitin 2001, Brim pati një rol të shkurtër në filmin Hardball. Në moshën 19 vjeç, Brim u zhvendos në Los Angeles për të kërkuar një karrierë në industrinë e muzikës. Ai punoi në radio dhe A&R, para se të takohej me Rob Dyrdek. Dyrdek e ftoi atë që të bashkëpuntonte në emisionin e tij Ridiculousness, së bashku me Chanel West Coast. Që nga sezoni i tetë, ai mban pozitën si producent kreativ i shfaqjes. Brim poashtu u paraqit në Rob Dyrdek's Fantasy Factory dhe Wild Grinders.

Filmography[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Titulli Roli
2001 Hardball Sterling
2009–2015 Rob Dyrdek's Fantasy Factory
2011 Orange Drive Ulysses Williams
2011–present Ridiculousness
2012–2013 Wild Grinders Meaty

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Milner, Imian. "Lights Please: Sterling "Steelo" Brim". Edge. Nuk lejohet formatim teksti në: |work= (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhja e jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]