Stephanie Corneliussen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stephanie Corneliussen
Stephanie Corneliussen by Gage Skidmore.jpg
Corneliussen në WonderCon 2017
Lindi më (1987-04-28) 28 Prill, 1987 (32 vjeç)
Vendlindja Copenhagen, Denmark
Emër tjetër Stephanie Corneliussen
Profesioni Aktore, modele
Vitet aktiv 2000–present

Stephanie Corneliussen (e lindur më 28 prill 1987) është një aktore dhe modele daneze.

Jeta e hershme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Corneliussen është lindur në Kopenhagë, Danimarkë. Ajo ndoqi mësimet në Johannesskolen në Frederiksberg dhe si dhe ka studiuar balet në Kopenhagë.[1] Ajo ka diplomuar në dizajnin grafik.[2]

Ajo ishte e martuar me Orgi-E.[3]

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Corneliussen ka qenë në kopertinë dhe është paraqitur në shumë revista, duke përfshirë GQ, Vanity Fair, treats!, Vs., Playboy and Vogue.[4][5][6][7] Ajo gjithashtu është shfaqur në disa fushata reklamash dhe reklama për markat si Bebe, Armani, Dasani, Lexus dhe Nikon.[8]

Në mars në vitin 2016, Corneliussen u promovua si e rregullt u shtua në rolet kryesore të serisë televizive Mr. Robot.[9]

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Film[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Titulli Roli Shënime
2013 Hansel & Gretel: Witch Hunters Desert Witch
2014 Hello Ladies: The Movie Tatiana TV movie of Hello Ladies

Televizion[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Titulli Roli Shënime
2014 The Rebels Gorgeous Intern Ashley Episodi: "Pilot"
2014 Royal Pains Sloane Lerner Episodi: "Hankmed on the Half Shell"
2015 Bad Judge Appolonia Episodi: "Case Closed"
2015 The Exes Nadia Episodi: "Him"
2015-present Mr. Robot Joanna Wellick Rol kryesor
2016 Legends of Tomorrow Valentina Vostok Roli i përsëritur

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Her er Stephanie - Danmarks nye Hollywood-stjerne". www.b.dk. Marrë më 2016-02-14. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Sådan slog jeg igennem i L.A." Costume.dk. Marrë më 2016-02-14. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Redaktionen (The editorial board) (22 January 2015). "Stephanie Corneliussen - Ugens højdepunkt" [Stephanie Corneliussen - Highlights of the week]. M!. Arkivuar nga origjinali origjinali më 23 June 2017. Marrë më 23 June 2017. Një parametër i panjohur |deadurl= është injoruar (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ FashionModelDirectory.com, The FMD -. "Stephanie Corneliussen - Fashion Model | Models | Photos, Editorials & Latest News | The FMD". The FMD - FashionModelDirectory.com. Marrë më 2016-02-14. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  5. ^ "Jerica, Stephanie Corneliussen @ Vanity Fair, Italy, February 2012 - Fashion Mags - fashion magazines from the world". www.fashion-mags.com. Marrë më 2016-02-14. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  6. ^ "stephanie corneliussen". MARIE & THE MAKEUP. Marrë më 2016-02-14. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)(en-US). Vizituar në 14 shkurt 2016.
  7. ^ "NEWSFLASH". Photovogue. Marrë më 2016-02-14. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  8. ^ "Stephanie Corneliussen - IMDbPro". pro-labs.imdb.com. Marrë më 2016-02-14. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  9. ^ Petski, Denise. "'Mr. Robot' Ups Michael Cristofer & Stephanie Corneliussen To Regulars; Adds Joey Bada$$ & Chris Conroy". Deadline. Marrë më 2016-03-12. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]