Jump to content

Stevica Ristiq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Stevica Ristić
Të dhënat vetjake
Emri i plotëStevica Ristić
Datëlindja (1982-05-23) 23 maj 1982 (42 vjeç)
VendlindjaVršac, Serbia
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2000-2002Vršac
2002-2003Mladost Lukićevo
2003-2006Sileks Kratovo
2007-2008Jeonbuk Hyundai Motors
2008-2009Pohang Steelers
2010Bunyodkor
2010-2011Amkar Perm
2011-2013Suwon Samsung Bluewings
2013Shonan Bellmare
2014-Jeonnam Dragons
Karriera ndërkombëtare
2007–2012 Maqedonia e Veriut17(1)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Stevica Ristić (lindur më 23 Maj 1982) është një futbollist maqedonase.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin maqedonase ka luajtur 17 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Maqedonia e Veriut
Vite Ndeshje Gola
2007 4 1
2008 3 0
2009 1 0
2010 5 0
2011 2 0
2012 2 0
Gjithsej 17 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]