Stracini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stracini
Fshat
Vendndodhja
Stracini is located in Maqedonia e Veriut
Stracini
Stracini
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Verilindor
Komuna Kratovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 732 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Prefiksi (+389) 031
Targa KU
Koordinatat 42° 09′ 02″ Veri

22° 01′ 56″ Lindje

Popullsia 185 banorë (2002)