Suad Liçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Suad Liçi
Të dhënat personale
Emri i plotëSuad Liçi
Data e lindjes24 mars 1974
Vendi i lindjesShkodër, Shqipëri
PozicioniMesfushor mbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1992-1999KF Vllaznia135(23)
1999-2000KS Teuta21(4)
2000-2001KS Luftëtari13(2)
2001-2002KF Vllaznia23(2)
2002-2004KF Tirana53(4)
2004-2005KF Vllaznia34(7)
2005-2006Baki FK0(0)
2006-2009KF Vllaznia[1]98(14)
Ekipi kombëtar
2000-2005Shqipëria[2]6(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Suad Liçi (lindi më 24 mars 1974) është futbollist shqiptar i cili për herë të fundit ka luajtur në KF Vllaznia në sezonin 2008-2009 në Kategorinë Superiore. Më parë ka luajtur në KF Tirana dhe Baki FKAzerbajxhan. Në KF Vllaznia, Suadi ka veshur këmishë të kuqe dhe të kaltërt. Në këtë skuadër, Suadi luajti mbi 290 ndeshje dhe shënoi 46 gola. Në vitet 1997-1998 dhe 2000-2001, Suadi fitoi dy tituj në Kategorinë Superiore dhe dy tituj në Superkupën e Shqipërisë. Në Kategorinë Superiore, Suadi luajti 377 ndeshje, shënoi 56 gola dhe ka fituar 11 trofe.

Referencat[redakto | përpunoni burim]