Tërnovaca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tërnovaca
Fshat
Vendndodhja
Tërnovaca is located in Maqedonia e Veriut
Tërnovaca
Tërnovaca
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Verilindor
Komuna Kratovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 453 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Prefiksi (+389) 031
Targa KU
Koordinatat 22° 07′ 56″ Veri

22° 04′ 40″ Lindje

Popullsia 330 banorë (2002)


Këtu banon një popullsi prej 300 banorësh.