Takayuki Morimoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takayuki Morimoto
Morimoto UDI-CAT 4-2.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëTakayuki Morimoto
Data e lindjes (1988-05-07) 7 Maj, 1988 (33 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualKawasaki Frontale
Numri9
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004–2006Tokyo Verdy
2006–2011Catania
2011–2012Novara
2012Catania
2013Al-Nasr
2013–2015JEF United Chiba
2016–Kawasaki Frontale
Ekipi kombëtar
2009–2012Japonia10(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takayuki Morimoto (lindur më 7 Maj 1988) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 10 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2009 2 1
2010 7 2
2011 0 0
2012 1 0
Gjithsej 10 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]