Takeo Takahashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takeo Takahashi
Të dhënat personale
Emri i plotëTakeo Takahashi
Data e lindjes (1947-05-31) 31 Maj, 1947 (74 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1966–1973Furukawa Electric
1979–1982Toshiba
Ekipi kombëtar
1966–1970Japonia14(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takeo Takahashi (lindur më 31 Maj 1947) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 14 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1966 2 1
1967 1 0
1968 2 0
1969 1 0
1970 8 3
Gjithsej 14 4

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]