Tallard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tallard
Komunë
noform
Pamje nga Tallard
Stema_figura
Vendndodhja
Tallard is located in Franca
Tallard
Tallard
44°27′42″V 6°03′16″L / 44.461666666667°V 6.0544444444444°L / 44.461666666667; 6.0544444444444Koordinatat: 44°27′42″V 6°03′16″L / 44.461666666667°V 6.0544444444444°L / 44.461666666667; 6.0544444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.02 km2
Popullsia 2040 banorë
Dendësia 136 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05130
INSEE 05170
Faqja Zyrtare http://www.ville-tallard.fr


Tallard është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Tallard ka një popullsi prej 2040 banorë dhe sipërfaqe 15.02 km², me një dendësi prej 136 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tallard – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale