Tallashmanca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tallashmanca
Fshat
Vendndodhja
Tallashmanca is located in Maqedonia e Veriut
Tallashmanca
Tallashmanca
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Verilindor
Komuna Kratovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 750 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Prefiksi (+389) 031
Targa KU
Koordinatat 42° 06′ 20″ Veri

22° 07′ 27″ Lindje

Popullsia 150 banorë (2002)