Tartonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tartonne
Komunë
noform
Pamje nga Tartonne
Stema_figura
Vendndodhja
Tartonne is located in Franca
Tartonne
Tartonne
44°04′12″V 6°23′17″L / 44.07°V 6.3880555555556°L / 44.07; 6.3880555555556Koordinatat: 44°04′12″V 6°23′17″L / 44.07°V 6.3880555555556°L / 44.07; 6.3880555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.88 km2
Popullsia 140 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04330
INSEE 04214
Faqja Zyrtare http://tartonne.free.fr


Tartonne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Tartonne ka një popullsi prej 140 banorë dhe sipërfaqe 44.88 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tartonne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale