Tatomiri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tatomiri
Fshat
Vendndodhja
Tatomiri is located in Maqedonia e Veriut
Tatomiri
Tatomiri
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Verilindor
Komuna Kratovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 727 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Prefiksi (+389) 031
Targa KU
Koordinatat 42° 02′ 01″ Veri

21° 59′ 52″ Lindje

Popullsia 84 banorë (2002)