Team Albanians

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Team Albanians
Discover Albania - Team Albanians logo
themelues(s) Deni Hoxha
Lloj Organizat Non-profit
I themeluar 2014
Zyrat qendrore Boston, Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA).
njerëzit kyçe Eglantina Gjermeni, Ditmir Bushati, Edi Rama
zona shërbyer SHBA, Europe, Amerika Latine, Afrika, Azia
Fokusi Turizmi
moto Go Your Own Way
Adresa e internetit teamalbanians.com

Team Albanians, gjithashtu e njohur si Discover Albania eshte nje organizate e cila merret me promovimin e turizmit dhe kultures Shqipetare. Se bashku me Ministrine e Turizmit dhe StrawBerryFrog jane duke punuar. Motoja e kesaj organizate eshte "Go Your Own Way"

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]