Tende

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
  1. RIDREJTO Stampa:Qytet (Franca)

Tende është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Tende ka një popullsi prej 2157 banorë dhe sipërfaqe 177.47 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tende – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale