Théoule-sur-Mer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Théoule-sur-Mer
Komunë
noform
Pamje nga Théoule-sur-Mer
Stema_figura
Vendndodhja
Théoule-sur-Mer is located in Franca
Théoule-sur-Mer
Théoule-sur-Mer
43°30′25″V 6°56′24″L / 43.506944444444°V 6.94°L / 43.506944444444; 6.94Koordinatat: 43°30′25″V 6°56′24″L / 43.506944444444°V 6.94°L / 43.506944444444; 6.94
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.49 km2
Popullsia 1514 banorë
Dendësia 144 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06590
INSEE 06138


Théoule-sur-Mer është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Théoule-sur-Mer ka një popullsi prej 1514 banorë dhe sipërfaqe 10.49 km², me një dendësi prej 144 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Théoule-sur-Mer – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale