Théus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Théus
Komunë
noform
Pamje nga Théus
Stema_figura
Vendndodhja
Théus is located in Franca
Théus
Théus
44°28′34″V 6°11′18″L / 44.476111111111°V 6.1883333333333°L / 44.476111111111; 6.1883333333333Koordinatat: 44°28′34″V 6°11′18″L / 44.476111111111°V 6.1883333333333°L / 44.476111111111; 6.1883333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.71 km2
Popullsia 206 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05190
INSEE 05171


Théus është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Théus ka një popullsi prej 206 banorë dhe sipërfaqe 16.71 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Théus – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale