Thézillieu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Thézillieu
Komunë
noform
Pamje nga Thézillieu
Stema_figura
Vendndodhja
Thézillieu is located in Franca
Thézillieu
Thézillieu
45°53′34″V 5°36′03″L / 45.892777777778°V 5.6008333333333°L / 45.892777777778; 5.6008333333333Koordinatat: 45°53′34″V 5°36′03″L / 45.892777777778°V 5.6008333333333°L / 45.892777777778; 5.6008333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.25 km2
Popullsia 307 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01110
INSEE 01417


Thézillieu është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Thézillieu ka një popullsi prej 307 banorë dhe sipërfaqe 26.25 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]