The Revolution: A Manifesto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

The Revolution: A Manifesto është një libër nga Kongresmeni Republikan Ron Paul. Libri ka qenë një bestseller në listën e New York Times (#1). Vepra u botua në 30 prill 2008 nga Grand Central Publishing, dhe është shkruar duke u bazuar mbi shënimet që Paul kishte marrë gjatë fushatës së tij presidenciale në vitin 2008

Pritja nga publiku[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Me daljen në qarkullim libri shkoi në krye të disa listave me librat më të shitur.[1] Ishte një nga 10 librat më të shitur në Amazon, dhe libri #1 më i shitur ndër librat politikë,[2] dhe u bë #1  më i shitur ndër të gjitha kategoritë.[3][4][5][6][7] Libri Revolution debutoi në #7 në listën e librave më të mirë të New York Times  dhe u bë #1 në javën e 18 majit 2008.[8] 

Referime dhe shënime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Malcolm, Andrew (2008-05-12). "Ron Paul's forces quietly plot GOP convention revolt against McCain". Top of the Ticket. Los Angeles Times. Marrë më 2008-05-12. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Ron Paul's New Book, The Revolution: A Manifesto". U.S. News & World Report. 2008-04-30. Marrë më 2008-05-03. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Malcolm, Andrew (2008-05-01). "Ron Paul, political loser, now best-selling author". Los Angeles Times. Marrë më 2008-05-03. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ Weber, Christopher (2008-05-01). "The Road to Paulville". AOL News. Marrë më 2008-05-03. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  5. ^ Wyckoff, Whitney (2008-05-01). "Ron Paul's 'Revolution:' Box Office". Baltimore Sun. Arkivuar nga origjinali më 6 maj 2008. Marrë më 2008-05-03. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  6. ^ Weigel, David (2008-04-30). "But If You Want Money for People With Minds That Hate..." Reason Magazine. Marrë më 2008-05-03. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  7. ^ Sinderbrand, Rebecca (2008-03-30). "Paul No. 1 on Amazon.com". CNN. Arkivuar nga origjinali më 21 shtator 2015. Marrë më 2008-05-03. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  8. ^ "Hardcover Nonfiction". The New York Times. 2008-05-18. Marrë më 2008-05-11. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)