Thiéry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Thiéry
Komunë
noform
Pamje nga Thiéry
Stema_figura
Vendndodhja
Thiéry is located in Franca
Thiéry
Thiéry
43°58′42″V 7°01′50″L / 43.978333333333°V 7.0305555555556°L / 43.978333333333; 7.0305555555556Koordinatat: 43°58′42″V 7°01′50″L / 43.978333333333°V 7.0305555555556°L / 43.978333333333; 7.0305555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.24 km2
Popullsia 103 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06710
INSEE 06139


Thiéry është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Thiéry ka një popullsi prej 103 banorë dhe sipërfaqe 22.24 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Thiéry – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale