Thoissey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Thoissey
Komunë
noform
Pamje nga Thoissey
Stema_figura
Vendndodhja
Thoissey is located in Franca
Thoissey
Thoissey
46°10′21″V 4°48′07″L / 46.1725°V 4.8019444444444°L / 46.1725; 4.8019444444444Koordinatat: 46°10′21″V 4°48′07″L / 46.1725°V 4.8019444444444°L / 46.1725; 4.8019444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.34 km2
Popullsia 1630 banorë
Dendësia 1216 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01140
INSEE 01420


Thoissey është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Thoissey ka një popullsi prej 1630 banorë dhe sipërfaqe 1.34 km², me një dendësi prej 1216 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]