Thorame-Basse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Thorame-Basse
Komunë
noform
Pamje nga Thorame-Basse
Stema_figura
Vendndodhja
Thorame-Basse is located in Franca
Thorame-Basse
Thorame-Basse
44°05′29″V 6°30′04″L / 44.091388888889°V 6.5011111111111°L / 44.091388888889; 6.5011111111111Koordinatat: 44°05′29″V 6°30′04″L / 44.091388888889°V 6.5011111111111°L / 44.091388888889; 6.5011111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 97.72 km2
Popullsia 219 banorë
Dendësia 2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04170
INSEE 04218
Faqja Zyrtare http://www.thorame-basse.fr


Thorame-Basse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Thorame-Basse ka një popullsi prej 219 banorë dhe sipërfaqe 97.72 km², me një dendësi prej 2 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Thorame-Basse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale