Thorame-Haute

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Thorame-Haute
Komunë
noform
Pamje nga Thorame-Haute
Stema_figura
Vendndodhja
Thorame-Haute is located in Franca
Thorame-Haute
Thorame-Haute
44°05′49″V 6°33′20″L / 44.096944444444°V 6.5555555555556°L / 44.096944444444; 6.5555555555556Koordinatat: 44°05′49″V 6°33′20″L / 44.096944444444°V 6.5555555555556°L / 44.096944444444; 6.5555555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 108.35 km2
Popullsia 232 banorë
Dendësia 2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04170
INSEE 04219
Faqja Zyrtare http://www.thorame-haute.fr


Thorame-Haute është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Thorame-Haute ka një popullsi prej 232 banorë dhe sipërfaqe 108.35 km², me një dendësi prej 2 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Thorame-Haute – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale