Thorrenc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Thorrenc
Komunë
noform
Pamje nga Thorrenc
Vendndodhja
Thorrenc is located in Franca
Thorrenc
Thorrenc
45°14′11″V 4°45′45″L / 45.236388888889°V 4.7625°L / 45.236388888889; 4.7625Koordinatat: 45°14′11″V 4°45′45″L / 45.236388888889°V 4.7625°L / 45.236388888889; 4.7625
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.67 km2
Popullsia 233 banorë
Dendësia 63 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07340
INSEE 07321
Faqja Zyrtare http://www.thorrenc.fr


Thorrenc është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Thorrenc ka një popullsi prej 233 banorë dhe sipërfaqe 3.67 km², me një dendësi prej 63 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Thorrenc – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale