Tita

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Tita
Të dhënat vetjake
Emri i plotëMilton Queiroz da Paixão
Datëlindja (1958-04-01) 1 prill 1958 (66 vjeç)
VendlindjaRio de Janeiro, Brazili
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1977–1982Flamengo78(22)
1983Grêmio18(12)
1983–1985Flamengo23(7)
1985–1986Internacional17(7)
1987Vasco da Gama-(-)
1987–1988Bayer Leverkusen21(10)
1988–1989Pescara27(9)
1989–1990Vasco da Gama7(2)
1990–1994León115(54)
1994–1995Puebla21(8)
1995–1996León42(27)
1997–1998Comunicaciones11(6)
Karriera ndërkombëtare
1979–1990 Brazili31(6)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Tita (lindur më 1 Prill 1958) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 31 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Brazili
Vite Ndeshje Gola
1979 4 2
1980 3 1
1981 7 2
1982 0 0
1983 8 1
1984 2 0
1985 0 0
1986 0 0
1987 0 0
1988 0 0
1989 6 0
1990 1 0
Gjithsej 31 6

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]