Tolga Ciğerci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tolga Ciğerci
Cigercibmg.jpg
Ciğerci në vitin 2012
Të dhënat personale
Emri i plotëTolga Ciğerci
Data e lindjes (1992-03-23) 23 Mars 1992 (29 vjeç)
Vendi i lindjesNordenham, Gjermani
Gjatësia1.85 m (6 ft 1 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualHertha BSC
Numri17
Karriera në rini
2005–2010VfL Wolfsburg
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2010–2013VfL Wolfsburg II20(3)
2010–2014VfL Wolfsburg7(0)
2012–2013Borussia M'gladbach (Huazim)18(1)
2013–2014Hertha BSC (Huazim)19(1)
2014–Hertha BSC0(0)
Ekipi kombëtar
2010–2011Gjermania U–196(1)
2011Gjermania U–202(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 18:25, 12 Maj 2014 (UTC).

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 18:25, 12 Maj 2014 (UTC)

Tolga Ciğerci (Turqisht: [ˈtɔɫɡɑ ˈd͡ʒiːɛɾd͡ʒi]; lindur më 23 mars 1992) është një futbollistë turk[1] i cili luan si mesfushor me klubin gjerman Hertha BSCBundesligë. Ai më parë ka luajtur me kombëtaren gjermane U–19.

Karriera me klube[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ai firmosi një kontratë tre vjeçare me Hertha BSC më 14 prill 2014 për t'u bërë zyrtarisht lojtar i klubit, pas një sezoni të plotë në huazim.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Almanya'yı değil, Türk Milli takımını seçti!". Fotospor. 25 shtator 2012. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 tetor 2013. Marrë më 30 shtator 2013. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Hertha kauft Tolga Cigerci". Berliner Kurier. 14 prill 2014. Arkivuar nga origjinali origjinali më 12 maj 2014. Marrë më 12 maj 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]