Tomislav Erceg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tomislav Erceg
Të dhënat personale
Emri i plotëTomislav Erceg
Data e lindjes (1971-10-22) 22 Tetor, 1971 (49 vjeç)
Vendi i lindjesSplit, Kroacia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1990-1991Šibenik
1991-1995Hajduk Split
1995-1996Lugano
1996Grasshopper Zürich
1996Duisburg
1997Hajduk Split
1997-1998Ancona
1998Perugia
1999Hajduk Split
1999-2000Levante
2000-2001Kocaelispor
2001-2002Hajduk Split
2002-2003Sanfrecce Hiroshima
2003-2004Hapoel Petah Tikva
2004-2005Rijeka
2005Greuther Fürth
2006Hajduk Split
Ekipi kombëtar
1997Flag of Croatia.svg Kroacia4(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tomislav Erceg (lindur më 22 Tetor 1971) është një ish-futbollist.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për kombëtaren kroate ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Croatia.svg Kroacia
Vite Ndeshje Gola
1997 4 1
Gjithsej 4 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]