Tomoko Suzuki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tomoko Suzuki
Të dhënat personale
Emri i plotëTomoko Suzuki
Data e lindjes (1982-01-26) 26 Janar, 1982 (39 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2000–2007Tasaki Perule FC117(49)
2008–2009INAC Kobe Leonessa
Ekipi kombëtar
2003–2005Japonia3(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tomoko Suzuki (鈴木 智子 Suzuki Tomoko?, lindur më 26 Janar 1982) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2003 2 2
2004 0 0
2005 1 0
Gjithsej 3 2

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]