Tossiat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tossiat
Komunë
noform
Pamje nga Tossiat
Stema_figura
Vendndodhja
Tossiat is located in Franca
Tossiat
Tossiat
46°08′28″V 5°18′54″L / 46.141111111111°V 5.315°L / 46.141111111111; 5.315Koordinatat: 46°08′28″V 5°18′54″L / 46.141111111111°V 5.315°L / 46.141111111111; 5.315
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.17 km2
Popullsia 1353 banorë
Dendësia 133 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01250
INSEE 01422


Tossiat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Tossiat ka një popullsi prej 1353 banorë dhe sipërfaqe 10.17 km², me një dendësi prej 133 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]