Touët-de-l'Escarène

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Touët-de-l'Escarène
Komunë
noform
Pamje nga Touët-de-l'Escarène
Stema_figura
Vendndodhja
Touët-de-l'Escarène is located in Franca
Touët-de-l'Escarène
Touët-de-l'Escarène
43°50′51″V 7°21′54″L / 43.8475°V 7.365°L / 43.8475; 7.365Koordinatat: 43°50′51″V 7°21′54″L / 43.8475°V 7.365°L / 43.8475; 7.365
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.57 km2
Lartësia 415 m (m.n.d.)
Popullsia 305 banorë
Dendësia 67 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06440
INSEE 06142


Touët-de-l'Escarène është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Touët-de-l'Escarène ka një popullsi prej 305 banorë dhe sipërfaqe 4.57 km², me një dendësi prej 67 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Touët-de-l'Escarène – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale