Touët-sur-Var

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Touët-sur-Var
Komunë
noform
Pamje nga Touët-sur-Var
Stema_figura
Vendndodhja
Touët-sur-Var is located in Franca
Touët-sur-Var
Touët-sur-Var
43°56′51″V 7°00′23″L / 43.9475°V 7.0063888888889°L / 43.9475; 7.0063888888889Koordinatat: 43°56′51″V 7°00′23″L / 43.9475°V 7.0063888888889°L / 43.9475; 7.0063888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.98 km2
Popullsia 698 banorë
Dendësia 47 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06710
INSEE 06143


Touët-sur-Var është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Touët-sur-Var ka një popullsi prej 698 banorë dhe sipërfaqe 14.98 km², me një dendësi prej 47 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Touët-sur-Var – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale