Toudon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Toudon
Komunë
noform
Pamje nga Toudon
Stema_figura
Vendndodhja
Toudon is located in Franca
Toudon
Toudon
43°54′02″V 7°06′52″L / 43.900555555556°V 7.1144444444444°L / 43.900555555556; 7.1144444444444Koordinatat: 43°54′02″V 7°06′52″L / 43.900555555556°V 7.1144444444444°L / 43.900555555556; 7.1144444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.56 km2
Popullsia 322 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06830
INSEE 06141


Toudon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Toudon ka një popullsi prej 322 banorë dhe sipërfaqe 18.56 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Toudon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale