Tourette-du-Château

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tourette-du-Château
Komunë
noform
Pamje nga Tourette-du-Château
Stema_figura
Vendndodhja
Tourette-du-Château is located in Franca
Tourette-du-Château
Tourette-du-Château
43°52′56″V 7°08′34″L / 43.882222222222°V 7.1427777777778°L / 43.882222222222; 7.1427777777778Koordinatat: 43°52′56″V 7°08′34″L / 43.882222222222°V 7.1427777777778°L / 43.882222222222; 7.1427777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.74 km2
Lartësia 900 m (m.n.d.)
Popullsia 122 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06830
INSEE 06145


Tourette-du-Château është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Tourette-du-Château ka një popullsi prej 122 banorë dhe sipërfaqe 9.74 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tourette-du-Château – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale