Tournefort

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tournefort
Komunë
noform
Pamje nga Tournefort
Stema_figura
Vendndodhja
Tournefort is located in Franca
Tournefort
Tournefort
43°56′48″V 7°09′04″L / 43.946666666667°V 7.1511111111111°L / 43.946666666667; 7.1511111111111Koordinatat: 43°56′48″V 7°09′04″L / 43.946666666667°V 7.1511111111111°L / 43.946666666667; 7.1511111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.13 km2
Popullsia 147 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06420
INSEE 06146


Tournefort është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Tournefort ka një popullsi prej 147 banorë dhe sipërfaqe 10.13 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tournefort (Alpes-Maritimes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale