Tourrette-Levens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tourrette-Levens
Komunë
noform
Pamje nga Tourrette-Levens
Stema_figura
Vendndodhja
Tourrette-Levens is located in Franca
Tourrette-Levens
Tourrette-Levens
43°47′12″V 7°16′33″L / 43.786666666667°V 7.2758333333333°L / 43.786666666667; 7.2758333333333Koordinatat: 43°47′12″V 7°16′33″L / 43.786666666667°V 7.2758333333333°L / 43.786666666667; 7.2758333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.5 km2
Popullsia 4794 banorë
Dendësia 291 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06690
INSEE 06147
Faqja Zyrtare http://www.tourrette-levens.org/


Tourrette-Levens është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Tourrette-Levens ka një popullsi prej 4794 banorë dhe sipërfaqe 16.5 km², me një dendësi prej 291 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tourrette-Levens – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale