Tourrettes-sur-Loup

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tourrettes-sur-Loup
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Tourrettes-sur-Loup is located in Franca
Tourrettes-sur-Loup
Tourrettes-sur-Loup
43°42′58″V 7°03′36″L / 43.716111111111°V 7.06°L / 43.716111111111; 7.06Koordinatat: 43°42′58″V 7°03′36″L / 43.716111111111°V 7.06°L / 43.716111111111; 7.06
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.28 km2
Dendësia 136 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 06148


Tourrettes-sur-Loup është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Tourrettes-sur-Loup ka një popullsi prej 3990 banorë dhe sipërfaqe 29.28 km², me një dendësi prej 136 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tourrettes-sur-Loup – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale