Trévoux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Trévoux
Komunë
noform
Pamje nga Trévoux
Stema_figura
Vendndodhja
Trévoux is located in Franca
Trévoux
Trévoux
45°56′27″V 4°46′30″L / 45.940833333333°V 4.775°L / 45.940833333333; 4.775Koordinatat: 45°56′27″V 4°46′30″L / 45.940833333333°V 4.775°L / 45.940833333333; 4.775
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.71 km2
Popullsia 6708 banorë
Dendësia 1175 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01600
INSEE 01427


Trévoux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Trévoux ka një popullsi prej 6708 banorë dhe sipërfaqe 5.71 km², me një dendësi prej 1175 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]