Training Day

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Informatat e filmit
Training d.jpg
Titulli shqip: Training DaY
Dita E Ushtrimit
Titulli origjinal: Training DaY
Shteti i prodhimit: ShBA
Viti i prodhimit: 2001
Gjatja (PAL-DVD): 120 min minuta
Gjuha origjinale: Anglishtja, Rusisht, Spanjollisht
Studio: Warner Bros. Pictures
Zhanri: Krimi & Dramë & Triller
Premiera (Kino/Video): 15 nëntor 2001
Për moshën: +15
Box office

(Për më shumë informaciona shiko: Box office)

Buxheti: $ 45 milion
Fitimi: $ 104.876.233
Realizues teknik
Regjia: Antoine Fuqua
Autori: David Ayer
Producenti: Bruce Berman Davis Guggenheim
Kompozitori: Mark Mancina
Kamermani: Mauro Fiore
Prerja: Conrad Buff
Interpretojnë
Çmime

(Për më shum informaciona shiko: Çmime)

Training Day është film krim i vitit 2001 direktor Antoine Fuqua, luan Denzel Washington në rrolin Alonzo Harris polic i korruptuar i Los Angelosit, dhe Ethan Hawke në rrolin e Jake Hoyt.

Training Day është një film i cili ka fituar një numër të madh të çmimeve. Gjithashtu ka fituar çmimin Academy Awards (Oscar) për për rrolin kryesor të Alonzos (Denzel Washington) gjithashtu ka qen i nominuar edhe Ethan Hawke.

Luajnë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]