Tramoyes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tramoyes
Komunë
noform
Pamje nga Tramoyes
Stema_figura
Vendndodhja
Tramoyes is located in Franca
Tramoyes
Tramoyes
45°52′42″V 4°58′05″L / 45.8783°V 4.9681°L / 45.8783; 4.9681Koordinatat: 45°52′42″V 4°58′05″L / 45.8783°V 4.9681°L / 45.8783; 4.9681
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.93 km2
Popullsia 1657 banorë
Dendësia 128 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01390
INSEE 01424


Tramoyes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Tramoyes ka një popullsi prej 1657 banorë dhe sipërfaqe 12.93 km², me një dendësi prej 128 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]