Trescléoux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Trescléoux
Komunë
Vendndodhja
Trescléoux is located in Franca
Trescléoux
Trescléoux
44°21′15″V 5°42′31″L / 44.354166666667°V 5.7086111111111°L / 44.354166666667; 5.7086111111111Koordinatat: 44°21′15″V 5°42′31″L / 44.354166666667°V 5.7086111111111°L / 44.354166666667; 5.7086111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.68 km2
Popullsia 310 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05700
INSEE 05172
Faqja Zyrtare http://www.trescleoux.sitew.com


Trescléoux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Trescléoux ka një popullsi prej 310 banorë dhe sipërfaqe 18.68 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Trescléoux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale