Turaleva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Turaleva
Fshat
noform
Vendndodhja
Turaleva is located in Maqedonia e Veriut
Turaleva
Turaleva
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Verilindor
Komuna Kratovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 543 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Prefiksi (+389) 031
Targa KU
Koordinatat 42° 04′ 44″ Veri

22° 06′ 19″ Lindje

Popullsia 326 banorë (2002)