Turriers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Turriers
Komunë
noform
Pamje nga Turriers
Stema_figura
Vendndodhja
Turriers is located in Franca
Turriers
Turriers
44°24′05″V 6°10′08″L / 44.401388888889°V 6.1688888888889°L / 44.401388888889; 6.1688888888889Koordinatat: 44°24′05″V 6°10′08″L / 44.401388888889°V 6.1688888888889°L / 44.401388888889; 6.1688888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.86 km2
Popullsia 353 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04250
INSEE 04222


Turriers është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Turriers ka një popullsi prej 353 banorë dhe sipërfaqe 19.86 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Turriers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale