UTC-11

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
UTC-11
Ora ekzakte

Ora është 14 h 53

Statistika
Kodi: X
Gjatësia: 165 °
Mbulimi territorial: ≈ 3.400 km2
Popullsia: ≈ 290.000 banorë
Dendësia: ≈ 85 banor/km2
Shtete dhe territore: 4


UTC-11 është një zonë kohore, 11 orë pas UTC-së.

Zonat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përdoret në zonat e mëposhtme:

Midway, Jarvis, Kingman dhe Palmira janë ishuj janë ishuj të vegjël, të largët, të pabanuar në Oqeanin Paqësor, pjesë e Shteteve të Bashkuara, të cilë ngandonjëherë përdoren nga ekipet shkencore apo ushtarake.