UTC-3

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
UTC-3
Ora ekzakte

Ora është 8 h 41

Statistika
Kodi: P
Gjatësia: 45 °
Mbulimi territorial: ≈ 10.200.000 km2
Popullsia: ≈ 220.000.000 banorë
Dendësia: ≈ 22 banor/km2
Shtete dhe territore: 6


UTC-3 është një zonë kohore, 3 orë pas UTC-së.

Zonat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]