Ubraye

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ubraye
Komunë
noform
Pamje nga Ubraye
Stema_figura
Vendndodhja
Ubraye is located in Franca
Ubraye
Ubraye
43°54′31″V 6°41′49″L / 43.908611111111°V 6.6969444444444°L / 43.908611111111; 6.6969444444444Koordinatat: 43°54′31″V 6°41′49″L / 43.908611111111°V 6.6969444444444°L / 43.908611111111; 6.6969444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.65 km2
Popullsia 93 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04240
INSEE 04224


Ubraye është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Ubraye ka një popullsi prej 93 banorë dhe sipërfaqe 35.65 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ubraye – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale