Universidade Federal da Bahia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Universidade Federal da Bahia

Universidade Federal da Bahia (UFBA) është një nga shkollat më elitare në Bahia.[1][2]

UFBA ndodhet në zemër të Salvador-it dhe është afër 1446 km larg Brasília-ut. Pranimi në UFBA është shumë selektiv dhe universiteti ka rreth 27549 studente undergraduate dhe 1768 master.[3]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Ufba em Números". Arkivuar nga origjinali më 6 tetor 2009. Marrë më 15 dhjetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "UFBA reabre inscrições do Vestibular 2010 para atender demanda". Arkivuar nga origjinali më 22 shtator 2009. Marrë më 15 dhjetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Relação de Cursos do Vestibular 2010". Arkivuar nga origjinali më 21 janar 2010. Marrë më 15 dhjetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]