Universidade Federal da Bahia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Universidade Federal da Bahia

Universidade Federal da Bahia (UFBA) është një nga shkollat më elitare në Bahia.[1][2]

UFBA ndodhet në zemër të Salvador-it dhe është afër 1446 km larg Brasília-ut. Pranimi në UFBA është shumë selektiv dhe universiteti ka rreth 27549 studente undergraduate dhe 1768 master.[3]

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Burimet[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje te jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]