Universidade Federal do Recôncavo da Bahia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Universidade Federal do Recôncavo da Bahia

Universidade Federal do Recôncavo da Bahia (UFRB) është një nga shkollat më elitare në Bahia.[1][2]

UFBA ndodhet në zemër të Cruz das Almas-it dhe është afër 1446 km larg Brasília-ut. Pranimi në UFBA është shumë selektiv dhe universiteti ka rreth 27549 studente undergraduate dhe 1768 master.[3]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ História da UFRB Arkivuar 25 janar 2014 tek Wayback Machine, 17 de outubro de 2010
  2. ^ "About UFRB". Arkivuar nga origjinali më 28 korrik 2009. Marrë më 25 shkurt 2014. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Lista de instituições brasileiras afiliadas à AULP Arkivuar 31 gusht 2009 tek Wayback Machine, 26 de julho de 2009

Lidhje te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]