Universidade Federal do Recôncavo da Bahia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Universidade Federal do Recôncavo da Bahia

Universidade Federal do Recôncavo da Bahia (UFRB) është një nga shkollat më elitare në Bahia.[1][2]

UFBA ndodhet në zemër të Cruz das Almas-it dhe është afër 1446 km larg Brasília-ut. Pranimi në UFBA është shumë selektiv dhe universiteti ka rreth 27549 studente undergraduate dhe 1768 master.[3]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Burimet[redakto | përpunoni burim]

Lidhje te jashtme[redakto | përpunoni burim]