Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Catholic University
"Our Lady of Good Counsel"
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"

Latin: Universitas Mater Boni Consilii
Slogani:Renovabitur Sicut Aquilae
Slogani në Anglisht:Your youth will be renewed like the eagles
Themeluar:2004 (2004)
Tipi:Private
Drejtor:Prof. Tritan Shehu
Rektor:prof. Paolo Ruatti
Studentë:1500[1]
Diplomë e Nivelit të Parë:524
Website:www.unizkm.al

Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë" (UNIZKM) është themeluar në vitin 2004 dhe përbën një nga nismat e para të arsimit privat në vend.[nevojitet citimi]

Bashkëpunimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Aktiviteti i mësimdhënies mundësohet sipas marrëveshjeve me Universitete shtetërore italiane (Bari, Roma Tor Vegata, Milano, Bologna), që bashkëpunojnë me përvojën e tyre për rritjen e këtij Universiteti në tokën shqiptare.[nevojitet citimi]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ http://www.linkedin.com/company/universiteti-katolik-zoja-e-keshillit-te-mire

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Official website