Upaix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Upaix
Komunë
noform
Pamje nga Upaix
Stema_figura
Vendndodhja
Upaix is located in Franca
Upaix
Upaix
44°18′50″V 5°53′26″L / 44.313888888889°V 5.8905555555556°L / 44.313888888889; 5.8905555555556Koordinatat: 44°18′50″V 5°53′26″L / 44.313888888889°V 5.8905555555556°L / 44.313888888889; 5.8905555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.26 km2
Popullsia 439 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05300
INSEE 05173


Upaix është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Upaix ka një popullsi prej 439 banorë dhe sipërfaqe 23.26 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Upaix – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale